Skanska

Idea projektu

Jak mówią autorzy projektu, Skanska stawia na budowanie zrównoważonego środowiska pracy i takie też zadanie otrzymaliśmy. Przestrzeń miała emanować „charakterem Skanska”, skandynawską otwartością i nastawieniem na człowieka.

536 roślin na 100 m2

Naszym pomysłem było stworzenie, po raz kolejny, biosfery, która pozwala poczuć się jak w naturze. Każdy z nas lubi czasem usiąść w parku. Taki efekt i uczucia w przestrzeni chcieliśmy uzyskać. Przy tym zadaniu współautorem został nasz stały, sprawdzony partner firma Florabo, która w żyłach ma bardziej “zieloną krew” niż ktokolwiek inny. Razem z Haliną Kamińską z Florabo podczas burzy mózgów na miejscu uznaliśmy, że zieleń powinna „wylewać się” z przestrzeni na korytarz poprzez podwieszenia na suficie. W naturze zieleń przebija się w poszukiwaniu wody i światła. W Skanska zieleń wkracza w przestrzeń komunikacji, aby połączyć i zrelaksować ludzi. Taki efekt chcieliśmy uzyskać i udało się! – mówią przedstawiciele Workplace Solutions.

WE_SKANSKA_6-scaled

Design

Całość klimatu została dopełniona przez neon Skanska, który wyłania się z zielonej ściany. Podbija on energetycznie charakter przestrzeni i samej firmy. Workplace Solutions zadbało również o to, aby w pomieszczeniu była lepsza akustyka poprzez naciągnięcie na jedną ze ścian materiału dźwiękochłonnego, o który również można się oprzeć. Przestrzeń wyposażono także w wygodne mobilne meble i poduszki. W projekcie bardzo duży wkład mają również Magdalena Mirosz i Magdalena Gumieniak ze Skanska.

Napisz do nas

Zazieleńmy razem Twoją przestrzeń!

Scroll to Top