Oferta Florabo

Kim jesteśmy?

Jesteśmy pracownią projektowania zdrowych zielonych wnętrz, która powstała z miłości do natury oraz potrzeby powrotu zieleni do naszego otoczenia. Od 2010 roku aranżujemy wnętrza w nurcie biophilic design komponując zielone instalacje odtwarzające naturalne ekosystemy i przynoszące dobroczynny wpływ na samopoczucie. Przy współpracy z Politechniką Warszawską w swoich projektach uwzględniamy systemem uzdatniania powietrza przez rośliny, które działają na zasadzie filtrów biologicznych.

Flagowymi produktami Florabo są innowacyjne i opatentowane przez nas zielone ściany, floramy, mobilne zielone parawany a także nie emitujące szkodliwych substancji donice pochodzące z recyclingu. W ramach relizacji kluczową sprawa sa dla nas rośliny, które pochodzą od sprawdzonych odpowiedzialnych klimatycznie dostawców.

Ważnym aspektem naszych działań jest tworzenie drugiego obiegu dla roślin pochodzących z instalacji w przestrzeniach biurowych dlatego stworzyliśmy ogólnopolski projekt społeczny Zielony Weteran, który opiera się na organizowaniu adopcji roślin, które po czasie spędzonym w biurach, w ramach działań serwisowych, przechodzą na emeryturę do prywatnych domów.

W naszych aranżacjach wykorzystujemy

Roślinność w naszych realizacjach

1

Roślinność, będącą kluczowym komponentem aranżacji, pozyskujemy po weryfikacji producentów w kontekście wspierania zrównoważonego rozwoju przez naszego globalnego dostawcę.

2

W ramach działań z obszarów “social responsibility” w celu ograniczenia emisji CO2 związanej z uprawą i transportem roślin, korzystamy z usług jednego z największych światowych eksporterów i hurtowników roślin. Dzięki temu, że zamawiamy rośliny bezpośrednio do naszej Pracowni od sprawdzonego dostawcy, gwarantujemy, że materiał roślinny jest najwyższej jakości.

3

Roślinność nasadzamy w nowoczesnym systemie uprawy roślin semi-hydroponicznym, który charakteryzuje się minimalizacją ilości substratu glebowego. Dzięki zastosowaniu warstwy drenażu przy pomocy kruszywa roślinność kapilarnie pobiera wodę dzięki otworom w doniczkach za pomocą korzeni i sama decyduje ile wody w danym momencie cyklu wzrostu potrzebuje. Umożliwia to również łatwe podanie składników odżywczych oraz ich dozowanie.

4

Sama bryła korzeniowa jest prawidłowo napowietrzona, co wpływa pozytywnie na całościowy wygląd rośliny. Rozwiązanie to jest niezwykle bezpieczne pod kątem zanieczyszczenia środowiska wewnętrznego zarodnikami bakterii i grzybów, zwłaszcza tam gdzie mamy do czynienia z wrażliwym użytkownikiem walczącym z alergią lub o niższej tolerancji układu oddechowego.

Mobilny parawan roślinny

Parawan jest mobilny, dostosowany do standardowych wymiarów biurka. Nie wymaga podłączenia do wody ani prądu. Tylna ściana wykończona jest filcem, co poprawia akustykę pomieszczenia. Dzięki specjalnej, wymiennej doniczce Florabo pielęgnacja roślin jest wyjątkowo prosta i szybka.

Rodzaje parawanów

 • jednostronny mały
 • jednostronny duży
 • dwustronny mały
 • dwustronny duży

Dane techniczne

 • Materiał: SWISS CDF
 • Wykończenie: lakier czarny/biały MAT/POŁYSK
 • Wymiary:
  • Duża: 95 x 75 x 13 cm
  • Mała: 75 x 50 x 13 cm
 • Waga z wodą i roślinnością:
  • Duża: 28 kg
  • Mała: 12 kg

Florama zielony obraz

Florama to ‘zielony obraz’- mini ściana roślinna nawadniana w obiegu zamkniętym. Ten pierwszy w Polsce projekt ramy z roślinnością eksponowaną pionowo został wyróżniony prestiżową nagrodą MUST HAVE na Łódź Design Festival w 2007 r.Floramę produkujemy dwóch rozmiarach i różnych wykończeniach. Nie wymaga podłączenia do wody ani prądu, a dzięki specjalnej wymiennej doniczce Florabo serwis jest prosty, czysty i szybki.

Zobacz więcej

Florawall zielona ściana

FloraWall to nowoczesne podejście do ściennej ekspozycji żywej roślinności łączące wszystkie atrybuty tradycyjnych zielonych ścian jednocześnie eliminujące ich podstawowe wady. W porównaniu do klasycznych rozwiązań FW to bardzo czysta i przyjazna instalacja, która zawsze wygląda świeżo i estetycznie.

Roślinność nie jest na stałe zrośnięta z całością, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych rozwiązań – można ją więc wymieniać w dowolnym czasie w prosty sposób aktualizując i odpowiednio personalizując wystrój wnętrza. Ta sama zasada dotyczy panela frontowego okrywającego modularna konstrukcje wewnętrzną. W oparciu o specjalistyczne urządzenia pomiarowe badamy zmiany jakości powietrza we wnętrzach – FloraWall to także elegancki i efektywny system podnoszący jakość powietrza.

Produkt został przetestowany oraz opatentowany jako wynalazek.

Jedną z innowacji FloraWall są specjalnie zaprojektowane inteligentne doniczki, które precyzyjnie nawadniają rośliny o różnym zapotrzebowaniu na wodę, gwarantując im optymalne warunki wegetacji, jednocześnie eliminując ryzyka występowania mikroorganizmów (jak pleśni i grzybów).

Nawadnianie i naświetlanie odbywa się całkowicie automatycznie poprzez elektronicznie sterowany otwarty (lub zamknięty) układ, który wraz z czujnikiem wilgotności oraz fotosyntezującym oświetleniem jest łatwo adoptowalny do każdego typu wnętrza niezależnie od oświetlenia i dostępu do źródła wody. System pozwala jednocześnie na znaczne obniżenie zużycia wody oraz energii.

Donice

Donice to najpopularniejsze i najprostsze medium ekspozycji zieleni we wnętrzach. W naszych projektach stawiamy na prostotę, by jak najbardziej podkreślić naturalne piękno roślin, jednocześnie zapewniając im optymalne warunki rozwoju. Produkujemy małe serie, co pozwala na indywidualne podejście do każdego zamówienia. Możemy też dostosować wymiary i kolorystykę do indywidualnych wymagań.

Nasze donice są:

Wpisujące się w założenia przestrzenne biura, wnętrza, uwzględniają optymalną przestrzeń do rozwoju i prawidłowego funkcjonowania korzeni.

Stawiamy na piękno prostych rozwiązań. Produkujemy małe serie co pozwala na indywidualne podejście do każdego zamówienia. Możemy też dostosować wymiary i kolorystykę do indywidualnych wymagań.

Wykonane z najwyższej jakości materiałów charakteryzujących się niską emisją zanieczyszczeń do powietrza wewnętrznego.

Scroll to Top