Oferta Florabo Landscape

Jak działamy?

Realizujemy projekty z zakresu architektury krajobrazu. Prowadzimy konsultacje projektowe z ekspertami, a także przygotowujemy merytoryczny wkład w projekt dla pracowni projektowych. Realizujemy projekty koncepcyjne i wykonawcze w pełnym zakresie. Po wykonanej realizacji zajmujemy się kompleksowym serwisem. 

Projektujemy i realizujemy od ogrodów na dachach i parków kieszonkowych, po zielone założenia parkowe na tarasach i bujne dziedzińce osiedli. Nasz zespół Florabo Landscape tworzy krajobrazy zewnętrzne pozwalające łatwiej oddychać i żyć naturalnie.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Dla nas tworzenie miejsc, które inspirują zielenią oraz pozwalają na interakcję dla społeczności, nie jest prostym jednorazowym przedsięwzięciem, ale raczej wynikiem procesu. Nasze oparte na współpracy z inwestorem i pomysłach inspirowanych najnowszymi światowymi trendami procesy skutkują powstawaniem zdrowych zielonych miejsc integrujących kulturowo, które wnoszą pozytywny i trwały wkład w ich otoczenie.

Tworzymy bujne, łatwe w utrzymaniu ogrody, które są sanktuariami w mieście.

Jesteśmy ekspertami w pozyskiwaniu mało oczywistej przestrzeni na zieleń.

Działamy na postindriustrialnych przestrzeniach, w naszych projektach zieleń pełnią podwójną rolę: jako przestrzeń przeznaczona do rekreacji dla lokalnej społeczności, a także poprawia biórożnorodność i odradzenie się zielonej tkatki miejskiej.

Projektujemy i wykonujemy ogrody terapeutyczny, które ułatwiają interakcję z leczniczymi elementami natury.

Tworzymy bliskie natury przestrzenie dla dzieci, dzięki projektowaniu w nurcie biophilic design dzieci mogą eksplorować bujny ekosystem.

Jedną z innowacji które wprowadziliśmy w naszych projektach jest wykorzystanie zbierania wody deszczowej jako głównego źródła nawadniania “Living Walls” na elewacjach budynków.

Dzięki stosowaniu przez nas najnowocześniejszych systemów retencyjnych potrafimy wdrożyć bardzo duże oszczędności zużycia wody w ramach realizowanych inwestycji.

Etapy współpracy

1

Spotkanie

Rozpoczynamy naszą współpracę, koncentrując się na analizie obszaru inwestycji oraz wymianie pomysłów z klientem. Naszym celem jest zawsze pozyskanie jak najpełniejszego zrozumienia dla wykreowania wyjątkowych wartości projektowanego terenu. We wczesnym etapie naszych działań analizujemy także obszar inwestycji, uwzględniając środowisko naturalne, a także wszelkie istniejące elementy, które należy wziąć pod uwagę. Dzięki bardzo uważnym przygotowaniom tworzymy precyzyjny projekt, który odpowiada oczekiwaniom klientów.

2

Projekt

Na tym etapie nasi projektanci tworzą projekt na podstawie precyzyjnie zebranych informacji. W pierwszym etapie tworzymy projekt koncepcyjny, który konsultujemy z klientem. Po uwzględnieniu uwag oraz pytań uzupełniających rozpoczynamy proces przygotowania ostatecznej wersji projektu. Nasze projekty zawsze odpowiadają  indywidualnym potrzebom klientów. Po przedstawieniu ostatecznej wersji projektu jeszcze raz omawiamy wszystkie szczegóły, wizualizacje, materiały, rośliny i elementy, które zostaną uwzględnione w projekcie.Nasze projekty często konsultujemy z ekspertami Florabo Landscape, którzy związani są z SGGW lub Politechniką Warszawską z którą prowadzimy stałą współpracę badawczą.

3

Realizacja

Po zakończeniu części projektowej oraz akceptacji budżetu przez klienta przystępujemy do etapu realizacji. W czasie tego procesu koordynujemy prace związane z wyborem materiałów, zakupem roślin, budową elementów małej architektury oraz  wszelkimi innymi czynnościami wynikającymi z aranżacji. W czasie realizacji najbardziej liczy się dla nas terminowość i zgodność z projektem. Klient dostaje od nas na bieżąco, aż do ukończenia prac,  informację o postępach realizacji. 

4

Serwis

FloraFlow SERVICE to usługa pielęgnacyjna zaplanowana specjalnie by zoptymalizować potencjał roślin na każdym etapie ich rozwoju. Wraz ze wzrostem rośliny mogą być przesadzane, by odświeżyć kompozycję, jednocześnie zapewniając im odpowiednie warunki. Dla projektów które wykonaliśmy zawsze oferujemy wsparcie naszego działu serwisu, aby zaaranżowana zieleń otrzymywała zabiegi pielęgnacyjne, których wymaga. Od wiosennych i jesiennych porządków i nawadniania po zapobiegawczą i reaktywną pielęgnację nasadzeń, współpracujemy z klientem w czasie wszystkich pór roku, aby utrzymać nasze projektu zewnętrzne piękne i zdrowe.

Napisz do nas

Zazieleńmy razem Twoją przestrzeń!

Scroll to Top