Floratorium

Koncepcja

Opracowaliśmy autorską koncepcję Floratoriów czyli połączenia zielonych aranżacji roślinnych z medycznymi lampani antydepresyjnymi. Floratoria mogła być zaaranżowane w domach, biurach, przestrzeniach użytku publicznego. Floratoria są instalacjami rekomendowanymi na okres od października do kwietnia.

Jak korzystać z Floratorium?

Usiądź wygodnie, włącz lampy i korzystaj z dobroczynnego wpływu roślin oraz poprawiających nastrój lamp medycznych. Floratorium – to nowatorski koncept połączenia roślinności oraz medycznie atestowanych lamp antydepresyjnych. Korzystanie z Floratorium jest rekomendowane sezonowo w miesiącach jesienno – zimowych. Już 10 minut doświetlania się wpływa dobroczynnie na nasz nastrój.

Napisz do nas

Chcesz skorzystać z Floratorium?

Jak działa Floratorium?

W dzień światło docierające do naszych oczu wspomaga produkcję serotoniny, dopaminy i beta-endorfiny. To wszystko hormony odpowiadające za nasz nastrój i dobre funkcjonowanie. Jeśli do oka dociera za mało światła pojawia się niedobór tych hormonów wywołując takie objawy jak: obniżony nastrój, wolniejsze reakcje na bodźce zewnętrzne, gorszą sprawność intelektualną, szybsze męczenie się, brak napędu do działania, spadek energii. Dodatkowo relaksujemy się przebywając w pomieszczeniu wypełnionym roślinami, które oczyszczają powietrze z toksycznych substancji.

Scroll to Top